Достапни линкови

Убинени полицајци во Јемен


Властите во Јемен соопштија дека осомничени членови на Ал Каеда убиле двајца полицајци при бегство од притвор. Милитанти биле уапсени во градот Сана под сомнение дека планираат терористички напад.
XS
SM
MD
LG