Достапни линкови

Ограбени покер играчи во Берлин


Германската полиција соопштила дека вооружени луѓе ги ограбиле учесниците на турнир во покер во луксузен хотел во Берлин.Според полициските извештаи неколку од учесниците се полесно повредени, но не е соопштено колку пари им се одземени на играчите на покер.
XS
SM
MD
LG