Достапни линкови

Ердоган:Турција не е таа што губи


Турскиот премиер Рецеп Ердоган изјави денеска дека резолуцијата со која се обвинува Турција дека извршила геноцид врз Ерменците за време на Првата светска војна ќе им наштети на билатералните односи на Соединетите Американски Држави и Турција.Ердоган посочи дека Турција не е таа што ќе изгуби во овој случај. Раководството на Претставничкиот Дом на САД ја рагледува опцијата дали треба да се гласа за таа резолуција во Претставничкиот Дом.
XS
SM
MD
LG