Достапни линкови

Автомобил бомба во Наџаф - 3 жртви и 50 ранети


Автомобил бомба експлодира во близина на шиитски верски објект во светиот град Наџаф, при што загинаа 3 лица, а беа ранети 50 - тина. Нападот, како што се јавува, се случил и покрај големите безбедносни мерки поради утрешните парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG