Достапни линкови

Црвениот Крст го осуди минирањето на Марјах од страна на Талибанците


Црвениот крст денеска ја осуди употребата на бомби - стапици од страна на Талибанците во регионот Марјах, во јужната провинцција Хелманд. Според Црвениот крст минирањето на областа има за цел да го спречи враќањето на бегалците кои го напуштија регионот поради борбите. Американските и авганистанските сили неодамна го ставија Марјах под своја контрола
XS
SM
MD
LG