Достапни линкови

Американскиот дефицит повисок отколку што очекуваше Обама


Долгот во буџетскиот план на Претседателот Барак Обама ќе порасне за 9,8 трилиони долари до 2020 година. Според канцеларијата на Конгресот за буџет, тоа е за 1,2 трилиона повеке од предивидувањата на Белата Куќа. Според опозиционите републиканци американскиот долг ке достигне алармантни 90 насто од американската економија.
XS
SM
MD
LG