Достапни линкови

Состанок на лидерите на Словенија, Хрватска и Србија


Во словенечкиот град Птуј се одржува состанок на премиерите на Словенија и Хрватска Борут Пахор и Јадранка Косор и претседателот на Србија Борис Тадиќ. Медиумите јавуваат дека главна тема е барањето компромис со кој на планираната регионална конференција на 20 овој месец на Брдо кај Крањ ќе можат да учествуваат и претставници на Србија и претставници на Косово.
XS
SM
MD
LG