Достапни линкови

Иран: напролет ќе проработи нуклеарката во Бушер


Официјален Техеран соопшти дека нуклаерната централа во Бушер по неколку одложувања ќе биде пуштена во употреба во наредниве неколку месеци. Во јануари Русија соопшти дека ќе ја заврши изградбата на централата во текот на оваа година.
XS
SM
MD
LG