Достапни линкови

Уапсен пилот со фалсификувана дозвола


Шведски пилот со фалсификувана дозвола за комерцијални летови бил уапсен на аердоромот во Амстердам во моментот кога требало да полета со авион со 100 патници за Турција. Станува збор за 41 годишен швеѓанец кој со лажна дозвола пилотирал 13 години и за тоа време имал повеќе од 10 илјади часови летање за авиокомпании во Белгија, Британија и Италија.

XS
SM
MD
LG