Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан


Најмалку четири лица загинале во денешниот напад на бомбаш самоубиец врз цивилен конвој кој бил придружуван од безбедносните сили во северозападниот дел на Пакистан. Во експлозијата имало и десетина повредени. Ваквите напади меѓу сунитските и шиитските муслимани зачестија во Пакистан, особено откако пакистанските сили покранаа две големи офанзиви против талибанците во регионот.
XS
SM
MD
LG