Достапни линкови

Кина и Русија не се за санкции против Иран


Западните сили бараат ОН да воведат нови санкции против Иран, но Кина и Русија повикуваат на дипломатски преговори како најдобар начин да се постигне мирно решение на спорот со Техеран за нуклерната програма. Претставниците на Кина и на Русија, не одговориле директно на предлогот за новата четврта по ред рунда санкции против Иран. Санкциите ги подржале Соединетите Држави, Велика Британија, Франција и Германија.
XS
SM
MD
LG