Достапни линкови

Временска прогноза-врнежи од дожд и снег


Времето денеска ќе биде облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд, а попладне врнежите ќе преминат во врнежи од снег. Утринската температура се движи од два до шест, а дневната од три до десет степени. Во Скопје температурата ќе достигне до шест степени.

XS
SM
MD
LG