Достапни линкови

Бугарски поранешен министер обвинет за проневера


Бугарските Обвинители денеска покренаа обвинение против поранешниот министерот за одбрана, Никола Цонев. Тој е обвинет за склучување на нелегални зделки кои ја чинат државата неколку милиони долари.Цонев беше на министер во претходната влада.
XS
SM
MD
LG