Достапни линкови

Кацин: Србија отвора прашања што ЕУ не ги постававува


Известувачот на Европскиот Парламент за Србија, Јелко Кацин изјави денеска дека Европска Унија не бара Србија да бира меѓу Унијата и Косово. Тој додаде дека српката власт сама отвора прашања што Брисел не ги поставува, и дека никогаш не е поставен условот Србија да го признае Косово ако сака да влезе во Европска Унија.
XS
SM
MD
LG