Достапни линкови

Косово именува амасадор во Македонија


Прв косовски амбасадор во Македонија ќе биде дипломатот Скендер Дервиши, јавуват новински агенции.Според најавите се очекува утре Дервиши да го предаде акредитивното писмо на македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов.Македонскиот амбасадор, Стојан Карјанов минатиот месец стапи на амсадорската функцијата во Приштина.

XS
SM
MD
LG