Достапни линкови

Земјотрес во Тајван


Земјотрес со јачина од 6,4 степени по Рихетровата скала го погоди денеска јужниот дел на Тајван. До сега се регистрирани 64 ранети. По земјотресот една зграда се запалила и во прекин се комуникациите. Епицентарот на земјотресот е во планинаскиот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG