Достапни линкови

Нови бомбашки напади во Ирак врз гласачките места


Најмалку 7 луѓе загинале во последните бомбашки напади денеска во Ирак. Новинските агенции пренесуваат дека се извршени три бомбашки напади, врз две училишта каде сега гласат војниците и полицајците кои во недела нема да можат и во една полициската станица. Претходно денеска при експолозија на бомба загинаа најмалку 5 луѓе во близина на место за гласаље во Багдад.
XS
SM
MD
LG