Достапни линкови

Грчките власти се откажуваат од луксузот


Грчкото Министертво за одбрана ќе ги продава 200те луксузните лимузини „Мерцедес “ што година дена седеле неупотребени во дворот на министерството, јавуваат грчките медиуми. Оваа распродажба следува по барањето на грчката Влада да се преземат мерки за штедење. Заменик министер за одбрана , Панос Беглитис изјави дека парите од луксузните автомобили ќе бидат наменети за подобрување наусловите во кои живеат војниците.

XS
SM
MD
LG