Достапни линкови

Каи Еиде: Време е за политичко решение и мир во Авганистан


Сега е вистинско време за разговори со талибанците и политичко решение во Авганистан. Ова на својата последна прес конференција како шеф на мисијата на ОН во Авганистан го изјави Каи Еиде. Тој изрази надеж дека разговорите на пролет ке доведат до национален консензус за мир во Авганистан.
XS
SM
MD
LG