Достапни линкови

Војската и полицијата гласаат пред неделните избори во Ирак


Три дена пред парламентарните избори во Ирак денеска започна гласањето за оние кои во недела не ке можат да гласаат, како војската и полицијата. Станува збор за околу 800 илјади луѓе. Неделните избори, на кои право на глас имаат 19 од 28 милиони ирачани, се втори од остранувањето од власта на Садам Хусеин во 2003 година.
XS
SM
MD
LG