Достапни линкови

Воениот буџет на Кина зголемен за 7,5 насто во 2010


Кинескиот воен буџет за 2010 ке биде зголемен за 7,5 насто во однос на минатата година. Лани воениот буџет изнесуваше 480 милијарди јуани а годинава 532 милијарди Ова е прв пат по 15 години Кина да го зголеми воениот буџет за помалку од дво цифрен процент.
XS
SM
MD
LG