Достапни линкови

Српско - албанска „Интернет војна“


Српски хакери синоќа ја нападнаа веб страницата на албанскиот претседател Бамир Топи, јави МИА од Тирана.
Покрај поставените српски симболи на сајтот било напишано и: „Решивме да Ве погодиме таму каде што најмногу ве боли. Така треба да биде. Да, Косово е Србија“.
Завчера цел на хакерски упади беше и веб страницата на шефот на српската држава Борис Тадиќ, кој уследи по нападот врз интернет сајтот на косовскиот претседател Фатмир Сејдиу од претходниот ден од страна на српски хакери.
XS
SM
MD
LG