Достапни линкови

Израелската војска откажа воена операција поради Фејсбук


Израелската војска, како што се јавува, ја откажа рација на палестинска територија откако еден војник ставил детали од планираната операција , вклучувајќи ги и времето и местото, на веб-сајтот Фејсбук. Како што јави израелското радио неговите Фејсбук пријатели потоа го пријавиле на воени власти по што операцијата била откажана.
XS
SM
MD
LG