Достапни линкови

САД ќе го забават повлекувањето од Ирак?


Пентагон соопшти дека можеби ќе го забави повлекувањето на војници од Ирак доколку безбедноста во земјата биде на поразително ниво. Најавата на Пентагон доаѓа откако во Ирак во самоубиствени бомбашки напади беа убиени 33 лица. Соединетите Американски Држави планираат воените операции во земјата да ги прекинат во август и да ги повлечат 50-те илјади војници до крајот на тој месец.
XS
SM
MD
LG