Достапни линкови

Загриженост постои, но не е препорачлива воена акција во Иран


Американскиот адмирал Мајк Мулен изјави дека е загрижен за нуклеарните амбиции на Иран. Сепак, тој смета дека каква било воена акција не е препорачлива во овој момент. Во меѓувреме, западните сили во Обединетите Нации поднесоа предлози за нови санкции против Иран доколку земјата не го стопира производството на збогатен ураниум.
XS
SM
MD
LG