Достапни линкови

Македонија ја победи Црна Гора


Македонскта фудбалска репрезенатција ја победи црногорската со 2 спрема 1 во пријателскиот фудбалски натпревар што се одигра попладнево во Скопје. Дуелот со Црна Гора е првиот натпревар за македонската репрезентација оваа година и со него официјално почнaa подготовките за есенските квалификации за Европското првенство 2012 година во Полска и Украина. Следниот натпревар македонската селекција треба да го одигра на 20 мај против Бугарија во Софија, а серијата пријателски натпревари ќе биде заокружена на 11 август во Ла Валета со Малта.
XS
SM
MD
LG