Достапни линкови

Јункер ги поздрави „смелите одлуки“ на Грција


Претседателот на Еврогрупата, Жан Клод Јункер денеска ги поздрави серијата дополнителни економски мерки, прогласени од грчката влада. Јункер ги оцени како „смели одлуки“ новите мерки на Грција за намалување на буџетскиот дефицит. Тој додаде дека Грција ќе добие помош доколку има потреба од тоа.
XS
SM
MD
LG