Достапни линкови

Црвенковски: Предвремени избори се неминовни ако не се деблокираат евроинтеграциите


Предвремени избори се неминовни ако не се деблокираат евроатланските интеграции.Ова денеска го изјави лидерот на опозициската партија СДСМ, Бранко Црвенковски. Toj додаде дека во јуни истекува рокот за решавање на клучните прашања и дека тогаш ќе се создаде јасна слика до каде е земјата со евро-атланското интегрирање.
XS
SM
MD
LG