Достапни линкови

Рикер: Очекувам напредок за „името“ во следните 3 месеци


Амбасадорот на Соединетите Држави во Скопје, Филип Рикер изјави дека ова е важно време за Македонија.Тој истакна дека во наредниве три месеци месеци очекува напредок во македонско – грчкиот спор за името. Рикер додаде дека е време за сериозност, да се стават на страна прашањата кои не се толку важни и да се фокусира врз она што треба да се направи во наредните месеци.
XS
SM
MD
LG