Достапни линкови

Израелско- пакистански преговори


Палестинските власти соопштија дека арпските министри за надворешни работи се согласиле да ги поддржат индирекните палестинко – израелските преговори. Ваквата одлука може да го прекине неколку месечниот прекин на преговорите. Израелската влада изрази надеж дека преговорите наскоро ќе тргнат напред. Израелско- палестинските преговори прекинаа откако Израел испрати воени трупи во областа Газа.
XS
SM
MD
LG