Достапни линкови

Зачестени напади пред парламентарните избори во Ирак


Ирачките власти соопштија дека во денешните три самоубиставни напади што се случиле во Бакуба загинале над 30 и ранети се 55 луѓе. Новинските агенции јавуваат дека се зачестени нападите во Ирак пред парламентарни избори што се закажани за в недела.
XS
SM
MD
LG