Достапни линкови

ЕУ подржува нови санкции за Иран


Европската Унија на денешниот состанок на Меѓународната агенција за атомска енергија во Виена побара јасен одговор од Иран за нуклеарната контроверзна програма. На состанокот, Европската унија ја подржа новата рунда на санкции против Иран и, пред претставниците на 35 земји, соопшти дека го дели стравот од можно тајно произведување на нуклеарно оружје во Иран.

XS
SM
MD
LG