Достапни линкови

Уапсен ирански режисер во Техеран


Иранските медиуми јавија дека во Техеран бил уапсен режисерот и подржувач на опозицијата, Џафар Панахи. Тој подготвувал филм во врска со анти-владините протести во ИРан по претседателските избори. Според властите во Техеран, Панахи не бил уапсен од политички причини, но опозицијата го тврди спротивното.
XS
SM
MD
LG