Достапни линкови

Обама ќе бара од Конгресот да ги одобри здравствените реформи


Американскиот претседател Барак Обама во денешниот говор ќе го повика Конгресот што поскоро да го одобри пакетот реформи на здравствениот систем. Обама најави дека во планот за реформи во здравството ќе вклучи и некои идеи на Републиканците.
XS
SM
MD
LG