Достапни линкови

Во Чиле продолжува акцијата за доставување помошВладата на Чиле вети дека ќе ги зголеми напорите за помош на преживеаните од силниот земјотрес. Во акцијата за доставување храна се вклучени и хеликоптери и бродови, а дополнителни војници се испратени во градот Консепсион, поради кражбите и инцидентите. Во земјотресот што го погоди Чиле во саботата загинаа околу 800 луѓе.
XS
SM
MD
LG