Достапни линкови

Гласање за недоверба на владата на Тимошенко


Украинскиот парламент денеска ќе гласа за недоверба на владата на премиерката Јулија Тимошенко, која ја загуби поддршката и од некои партии во владејачката коалиција. Доколку биде изгласана недоверба, новиот претседател на Украина Виктор Јанукович ќе може да формира нова влада.
XS
SM
MD
LG