Достапни линкови

Сејдиу со барање до Европска Унија


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу нема да учествува на Самитот на лидерите на Европската Унија и Балканот во Словенија доколку не добие официјална покана во која ќе биде именуван како Претседател на Република Косово.Ова денеска го соопшти претседателскиот потпарол, Џавит Баќири.Тој додаде дека за Самитот што треба да се одржи овој месец претседателот се уште нема добиено никаква покана
XS
SM
MD
LG