Достапни линкови

Срушени борбени авиони на Јужна Кореа


Јужнокорејската војска соопшти дека два борбени авиони се срушиле денска во планинските предели во тек на рутинска мисија.Во несреќата загинале тројца членови на посадата.Новинската агенција Јонхап известува дека кога се случила несреќата имало невреме.
XS
SM
MD
LG