Достапни линкови

Македонија корисник на ИПАРД средствата


Од денеска Македонија и официјално ќе може да ги користи средствата на Европската унија во вредност од 42 милиона евра наменети за развој на земјоделство и руралните средини. Договорот за тоа денеска во Скопје треба да го потпишат вицепремиерот Васко Наумовски и евроамбасадорот Ерван Фуере.
XS
SM
MD
LG