Достапни линкови

Руските сили убиле четворица бунтовници


Руските медиуми јавуваат дека силите за безбедност убиле четворица бунтовници во престрелка што се случила во севернокавказката република Ингушетија. Се прецизира дека руските сили изведуваат операција за откривање бунтовници во близина на Назран, најголемиот град во тој регион. Речиси една деценија по завршувањето на војната против бунтовнициte во Чеченија, руски безбедносни сили, како што наведуваат во Москва, ја продолжат битката против исламските милитанти во Северeн Кавказ.
XS
SM
MD
LG