Достапни линкови

Променливо облачно време со повремен локален дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, претежно во северните и источните делови од земјата. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер.
Утринската температура се движи од три до осум, а дневната од девет до 16 степени.
Во Скопје - слично време со температура до 13 степени.
XS
SM
MD
LG