Достапни линкови

Американските и руските преговарачи на средба во Женева


Портпаролот на мисијата на Соединетите Американски Држави во Женева , Макл Пармли изјави денеска дека руските и американските преговарачи ќе се сретанат во Женева на 9-ти март за да договорат нова нуклеарна спогодба. Според светските медиуми, новиот договор треба да го замени досегашниот Договор за намалување на стратешко вооружување СТАРТ од 1991, кој истече на 5ти декември минатата година.XS
SM
MD
LG