Достапни линкови

Иванов изрази сочуство за настраданите во Чиле


Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска испрати писмо со сочувство до претседателката на Чиле Мишел Бачеле за катастрофалниот земјотрес, соопштија од претседателскиот кабинет. Иванов изразил жалење за изгубените животи и за големите и ненадоместливи штети и изразил увереност дека меѓународната солидарност и хуманост ќе помогнат да се ублажат последиците од оваа невидена трагедија.
XS
SM
MD
LG