Достапни линкови

За утре се најавени протести пред македонската влада


Стечајните работници и работниците што се прогласени за технолошки вишок за утре најавуваат протест пред Владата. Здруженијата на стечајците од Куманово и Охрид, што ги организираат протестите, велат дека ќе бараат решавање на нивниот статус. Тие бараат од државата месечен надомест од 100 евра до следното вработување или пензионирање.
XS
SM
MD
LG