Достапни линкови

Медведев: Ако не можат сами да си поднесат оставка ние ќе им помогнеме


Претседателот Дмитри Медведев денеска побара од руските олимписки комитет да си поднесат оставка поради лошите резултати што ги постигнаа на Зимските Олимписки игри во Ванкувер.Медведев во едно телевизиско интервју рече дека очекува одговорните сами да си предадат писма со оставки а како што вели тој „ако не можат сами, ние ќе им помогнеме“. Русија освои само 3 златни медали на олимпијадата што досега во руската олимсписка историја е најлош резултат.

XS
SM
MD
LG