Достапни линкови

Во Пакистан нападната цистерна со нафта за НАТО во Авганистан


Милитанти во Пакистан во предградие на Пешевар нападнале цистерна со нафта за американските и НАТО силите. Притоа, цистерната била уништена, а во престрелките бил убиен еден напаѓач. Пакистан е главна рута за снабдување на меѓународните сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG