Достапни линкови

Жак Рог - Олимпијадата успешна, жал за Кумариташвили


Претседателот на Меѓународниот Олимписки Комитет Жак Рог изјави дека Олимписките игри во Ванкувер минаа во добра атмосфера и со добри резултати. Рог на последната прес конференција рече и дека никој нема да ја заборави смртта на грузискиот санкар Нодар Кумариташвили, кој загина за време на тренингот на Олимпијадата.
XS
SM
MD
LG