Достапни линкови

Повторно отворен грузиско - рускиот граничен премин Верхни Ларс


Грузија и Русија денеска повторно го отворија планинскиот граничен премин Верхни Ларс кој беше затворен во 2006. Тој е единствен граничен премин кој не минува низ сепаратистичките грузиски републики Абхазија и Северна Осетија за кои имаше и кратка војна летото 2008 година.
XS
SM
MD
LG