Достапни линкови

Медведев во посета на Франција


Рускиот претседател Дмитри Медведев ја започнува неговата тридневна посета на Франција, што се очекува да биде фокусирана врз јакнењето на економските, политичките и културните врски меѓу двете земји. Медведев за време на посетата ќе биде гостин во Елисејската палата кај францускиот претседател Никола Саркози.
XS
SM
MD
LG