Достапни линкови

Груевски: Клуч е разговорот на Нимиц во Атина


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска изјави дека клучниот момент за понатамошниот тек на спорот е да се дознае што се разговарало во Атина меѓу медијаторот Метју Нимиц и грчкиот државен врв. Груевски истакна дека ниту преговарачот Зоран Јолевски ниту тој немаат инфорамции за исходот од разговорите за името во Грција.Тој најави дека информациите ќе ги добие идната недела ако Нимиц одлучи така.
XS
SM
MD
LG